Академічна доброчесність - запорука якісної вищої освіти

Тривалий період в університеті реалізуються основні компоненти академічної доброчесності, зокрема перевірка кваліфікаційних робіт на академічний плагіат та інші норми, обов’язкові до виконання учасниками освітнього процесу. Саме обов'язковість їх дотримання, а також принципів академічної доброчесності, обговорила к.е.н., доцент кафедри економіки Алла Ревуцька зі здобувачами другого рівня вищої освіти (магістр) спеціальності 051 Економіка (ОПП «Бізнес-економіка»).

Алла Олександрівна вкотре наголосила студентам, що в університеті діють нормативні документи щодо академічної доброчесності, яких слід дотримуватися, акцентувала увагу на заходах щодо запобігання та виявлення академічного плагіату в кваліфікаційних роботах здобувачів вищої освіти в Уманському національному університеті садівництва.

Учасники заходу обговорили зобов’язання, що є невід’ємною складовою освітнього процесу та наукової діяльності у рамках академічної доброчесності, розглянули приклади фальсифікації, академічного плагіату, шахрайства й інших порушень.

Дотримання академічної доброчесності здобувачами освітнього процесу не лише підвищує престиж університету, а й сприяє якості вищої освіти України. А тому студенти запевнили і надалі неухильно дотримуватися основ Кодексу академічної доброчесності Уманського національного університету садівництва.

Алла ОСІПОВА, викладач кафедри