Світові наукометричні бази даних

Існує велика кількість міжнародних систем цитування (бібліографічних баз): Web of Science, Scopus, Google Scholar, РИНЦ, Index Copernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, Chemical Abstracts, Springer, Agris, GeoRef.

Найавторитетнішими з них, індекси яких визнаються у всьому світі, є Web of Science і Scopus.

• Перелік видань, які індексуються Scopus (оновлюється 2-3 рази на рік). SciVerse Scopus – це реферативна база даних та наукометрична платформа, видавничої корпорації Elsevier. Станом на липень 2012 р. Scopus містить понад 49,3 млн реферативних записів. У тому числі у базі даних проіндексовано 19 тис. назв наукових журналів 5 тис. видавництв, 340 книжкових серій та 4,9 млн праць конференцій. Видання індексуються у Scopus з різним хронологічним охопленням, найповажніші наукові часописи представлені архівами, починаючи з першого випуску першого тому. Наукометричний апарат Scopus забезпечує отримання показників цитованості наукових робіт у виданнях, опублікованих після 1996 р. Тобто у Scopus підраховується кількість посилань на всі проіндексовані ресурси, але лише у ресурсах, опублікованих після 1996 р. На відміну від Web of Science, у Scopus не використовується поняття імпакт-факторів, замість нього журнали Scopus отримують публічно доступний індекс SJR. (Завантажити)

Наявність публікації(й) у таких журналах створює ряд переваг для кар´єри вченого.

Публікації в міжнародному виданні також необхідні для захисту кандидатської або докторської дисертації:
Наказ № 1112 "Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук".
Додаток до Наказу № 1112 "Вимоги до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата наук".

Наука та інновації Уманського НУС