Інтеграція академічних і практичних знань в економіці: спільна лекція зі стейкхолдером

На кафедрі економіки Уманського національного університету садівництва 7 грудня 2023 року для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти відбулася офлайн та онлайн спільна лекція англійською мовою з дисципліни «Міжнародна економіка» на тему «Міжнародний бізнес».

Співлекторами виступили кандидат економічних наук, доцент Віра КОСТЮК і приватний підприємець, випускник факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва Роман ГОРДАШЕВСЬКИЙ.

Віра Степанівна збагатила лекцію теоретичною та науковою перспективою. Її погляди на міжнародну економіку, сформовані роками досліджень і викладання, передають студентам міцну академічну основу з предмету.

Вклад Романа Миколайовича в лекцію, навпаки, ж базувався на практичному досвіді. Проживаючи в Сполучених Штатах Америки понад десять років, пан Роман має значний досвід у сфері міжнародного бізнесу. Його реальні знання про ведення бізнесу за кордоном дали студентам унікальну та безцінну перспективу.

Презентація Романа Миколайовича охопила низку важливих тем, від порівняння цін на продукти харчування та товари в США до нюансів витрат на житлово-комунальні послуги. Він надав студентам вичерпний огляд американського економічного середовища, включаючи критичні відмінності між отриманням кредитів та орендою житла.

Крім того, доповідач розкрив вплив пандемії COVID-19 на загальну динаміку ринку США. Це дало студентам сучасне розуміння того, як глобальні кризи можуть впливати на міжнародний бізнес.

Синергія між теоретичними знаннями та практичним діловим досвідом створює комплексне освітнє середовище для студентів. Така співпраця є надзвичайно важливою у вищій освіті, особливо в таких галузях, як економіка та бізнес, де практичне застосування теоретичних знань є ключовим.

Колектив кафедри економіки і надалі працює над тим, щоб надати студентам всебічний освітній досвід, озброюючи їх інструментами та знаннями, необхідними для успіху. Такі зустрічі мають важливе значення для формування професіоналів, які мають глобальну свідомість і готові вирішувати майбутні економічні виклики.

Висловлюємо щиру вдячність Роману ГОРДАШЕВСЬКОМУ за зусилля, спрямовані на подолання розриву в часових поясах між США та Україною, за внесок у лекцію та за обмін знаннями і досвідом.

Алла Осіпова, завідувач кафедри економіки