Міжуніверситетська зустріч гарантів освітньо-професійних програм: завдання, перспективи, досвід

Кафедра економіки факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва активно співпрацює з провідними світовими та вітчизняними закладами вищої освіти з метою посилення академічної мобільності учасників освітнього процесу, підвищення кваліфікації тощо.

Так, 13 грудня 2021 року у рамках договору про академічну мобільність між Уманським національним університетом садівництва і Мукачівським державним університетом відбулася зустріч гарантів освітніх програм з метою обговорення змістового наповнення освітньо-професійних програм. Захід проходив у форматі Zoom конференції.

Зі сторони Уманського національного університету садівництва учасниками діалогу стали завідувач кафедри економіки, д.е.н., професор, гарант ОНП Економіка третього (доктор філософії)  рівня вищої освіти  Руслан Мудрак, гарант ОПП Економіка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, к.е.н., доцент Людмила Смолій і гарант ОПП Бізнес-економіка другого (магістерського) рівня д.е.н., доцент Аліна Бурляй. Зі сторони Мукачівського державного університету до заходу долучилися гаранти освітніх програм за усіма рівнями вищої освіти зі спеціальності 051 Економіка: третього (доктор філософії) – завідувач кафедри економіки та фінансів, д.е.н., професор Тетяна Черничко, другого (магістерського) –  д.е.н., професор Маріанна Стегней, першого (бакалаврського) – к.е.н., доцент Світлана Нестерова, першого (початкового) – к.е.н., доцент Наталія Гладинець.

У ході конструктивного діалогу було обговорено пропозиції щодо удосконалення освітньо-професійних програм обох сторін. Колеги з Мукачівського державного університету поділилися досвідом акредитації освітніх програм, взаємодії між суб’єктами процесу акредитації, висвітлили найпроблемніші питання, що виникали під час акредитації, висловили свої зауваження та побажання. Зокрема, гаранти відзначили необхідність залучення роботодавців і випускників до участі в освітньому процесі, на важливості якісного оформлення сайту кафедри, підготовку учасників зустрічей з експертною групою, зокрема, ознайомлення з відомостями про самооцінювання.

Наприкінці заходу Руслан Мудрак подякував колегам за насичені виступи та висловив сподівання на подальшу плідну наукову й освітню співпрацю між університетами.

Алла Осіпова, викладач кафедри