На засіданні кафедри економіки затвердили звіти аспірантів

1 жовтня відбулося чергове засідання кафедри  економіки. Одним з питань порядку денного був звіт аспірантів про виконання індивідуального плану наукової та навчальної робіт.

Мета освітньо-наукової програми Економіка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти – підготовка висококваліфікованих наукових і науково-педагогічних кадрів за спеціальністю 051 «Економіка», які б відповідали європейському рівню, стилю, якості освіти та результативності наукової діяльності, були спроможні генерувати й забезпечувати трансфер сучасного знання, задовольняти попит у галузі науки й освіти.

Робота аспірантів передбачає і навчання, і написання наукової праці. Освітня складова навчання в аспірантурі охоплює вивчення дисциплін як загальної підготовки, що передбачають набуття аспірантом загальнонаукових (філософських) компетенцій, мовних компетенцій, універсальних навичок дослідника тощо, так і вибіркового циклу.

Наукова складова програми передбачає здійснення власних наукових досліджень під керівництвом одного або двох наукових керівників з відповідним оформлення одержаних результатів у вигляді дисертації. Особливістю наукової складової освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії за спеціальністю 051 «Економіка» є те, що окремі складові власних наукових досліджень аспіранти можуть виконувати під час практичних занять з дисциплін професійної підготовки.

Про основні результати дисертаційного дослідження  доповіли:

–                       Марія Мальована, аспірантка четвертого року навчання; тема дослідження «Розвиток недержавного соціального страхування в Україні: теорія та практика» (науковий керівник д.е.н., професор О. О. Непочатенко);

–                       Марія Сочінська, аспірантка другого року навчання; тема дослідження «Розвиток інституціонального середовища соціального страхування в Україні», (науковий керівник д.е.н., професор М. І. Мальований);

–                       Каріна Холявіцька, аспірантка другого року навчання; тема дослідження «Стратегія розвитку об`єднаних територіальних громад» (науковий керівник д.е.н., професор О. О. Непочатенко);

–                       Роман Журавель, аспірант першого року навчання; тема дослідження «Формування системи мінімізації ризиків в аграрній сфері економіки» (науковий керівник д.е.н., доцент А. П. Бурляй).;

–                       Борис Охріменко, аспірант першого року навчання; тема дослідження «Стратегічні напрями модернізації аграрного виробництва» (науковий керівник д.е.н., доцент А. П. Бурляй).

У процесі звітування аспіранти продемонстрували свої здобутки, поділилися планами, обговорили проблемні моменти.

Роботу аспірантів схвалили та побажали успіхів.