Обговорення освітніх програм першого та другого рівнів вищої освіти на кафедрі економіки УНУС

Освітня програма для спеціальності є ключовим документом, що систематизує організацію освітнього процесу у вищій школі. Тому підхід до розробки освітньої програми повинен бути ґрунтовним і враховувати сучасні тенденції в освіті та вимоги усіх стейкхолдерів.

22 листопада 2023 року гарантами освітніх програм, викладачами кафедри економіки Уманського національного університету садівництва (УНУС) спільно із гарантами освітніх програм, викладачами кафедри економічної теорії і економіки підприємства Одеського державного аграрного університету (ОДАУ) було проведено зустріч-обговорення освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти:

–            «Економіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – гарант ОПП к.е.н. Оксана ФРОТЕР (УНУС);

–            «Економіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – гарант ОПП проф. Олександр ГАЛИЦЬКИЙ (ОДАУ);

–            «Бізнес-економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти – гарант ОПП доцент Алла РЕВУЦЬКА (УНУС);

–            «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти – гарант ОПП д.е.н., проф. Тетяна ШАБАТУРА (ОДАУ).

У обговоренні проєктів освітніх програм взяли участь: в.о. декана факультету економіки та управління ОДАУ, к.е.н., доцент Тетяна МАЦІЄВИЧ; завідувач кафедри економіки УНУС, к.е.н., доцент Алла ОСІПОВА; професор кафедри економіки УНУС, д.е.н., професор Руслан МУДРАК; доцент кафедри економіки УНУС, к.е.н., доцент Людмила СМОЛІЙ; доценти кафедри економічної теорії і економіки підприємства ОДАУ, к.е.н., доценти Аліса ШЕВЧЕНКО, Ольга ПЕТРЕНКО; керівник групи систем менеджменту якості агрохолдингу «Кернел» Олена БОГУШЕВА; директор ТС «Терра Техніка Умань» Микола ОТЕНІЯ; керівник планово-економічного відділу ТОВ ДП «Умань-Агро» Юрій ГУРЯН; здобувачі вищої освіти учасники фокус-груп усіх ОПП: Катерина РУДЬ, Богдан КРУТАС, Олександра ДОМАСКІНА, Анастасія ЗЮЗІНА.

Вступне слово було надано в.о. декану факультету економіки та управління ОДАУ, к.е.н., доценту Тетяні МАЦІЄВИЧ та завідувачу кафедри економіки УНУС, к.е.н., доценту Аллі ОСІПОВІЙ які виокремили цікаві освітні моменти та зупинились на потенційних можливостях вдосконалення освітніх програм.

Гаранти освітніх програм к.е.н., доцент Алла РЕВУЦЬКА (ОПП  «Бізнес-економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти (УНУС),  д.е.н., професор Тетяна ШАБАТУРА (ОПП «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти (ОДАУ), к.е.н. Оксана ФРОТЕР (ОПП «Економіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (УНУС)  та д.е.н., професор Олександр ГАЛИЦЬКИЙ (ОПП «Економіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (ОДАУ) представили освітні програми, ознайомивши учасників із метою, особливостями (унікальністю), фаховими компетентностями та програмними результатами навчання, освітніми компонентами програм.

Присутні стейкхолдери відмітили переваги та особливості кожної запропонованої освітньої програми, висловили свої пропозиції та рекомендації щодо їх удосконалення, які будуть враховані в оновленій редакції освітніх програм зазначених освітніх рівнів підготовки.

Дякуємо усім учасникам обговорення за співпрацю та конструктивний діалог.

Оксана ФРОТЕР, гарант ОПП «Економіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Алла РЕВУЦЬКА, гарант ОПП «Бізнес-економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти