Участь у Зимовій економічній школі «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір»

Викладачі кафедри економіки Уманського національного університету садівництва Алла ОСІПОВА та Людмила СМОЛІЙ взяли участь у роботі Зимової економічної школи «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір». Даний захід, організований ГО «Українська асоціація економістів-міжнародників» у співпраці з Хмельницьким національним університетом, проходив з 25 до 31 січня 2024 року в змішаному форматі.

Зимова економічна школа стала яскравою платформою для обговорення ключових тем, пов’язаних з процесом вступу України до ЄС та його регіональними наслідками. Доповідачі зробили свій внесок у багату палітру дискусій, проливаючи світло на цілий ряд важливих питань. Серед ключових тем були механізми економічної інтеграції, адаптовані для країн-кандидатів на вступ до ЄС, що дають цінну інформацію для України на її шляху вперед. Дискусія також торкнулася сфери української дипломатії; вивчення інструментальної ролі українських регіонів у трансформаційному шляху до членства в ЄС. Крім того, захід став платформою для обговорення глобальних міграційних тенденцій – теми, що має першорядне значення з огляду на становище України в сучасному геополітичному ландшафті.

Зимова економічна школа також підкреслила важливість культури участі громадян, наголосивши на життєво важливій ролі громадських і національних ініціатив розвитку у розбудові міцного демократичного суспільства. Цей аспект перегукується з ширшими цілями інтеграції до ЄС, де залучення громадян та управління за участі громадськості є основою суспільного прогресу.

Кафедра економіки Уманського національного університету садівництва висловлює щиру подяку організаторам Зимової економічної школи за надану безцінну можливість взяти участь у цих змістовних дискусіях. Особлива подяка також висловлюється доповідачам, чиї глибокі та інформативні презентації збагатили академічний дискурс і зробили значний внесок у розуміння шляху України до ЄС та багатогранних викликів і можливостей, які він представляє.

Продовжуючи брати участь у подібних важливих академічних обмінах та робити свій внесок у них, колектив кафедри економіки підтверджує свою прихильність до поглиблення знань і сприяння діалогу з питань, що мають вирішальне національне та міжнародне значення.