Академічна доброчесність при підготовці навчально-методичних матеріалів
Дотримання норм та принципів академічної доброчесності є безумовною вимогою не лише для здобувачів освіти, а для науково-педагогічних працівників, що зустрічаються з викликами у цій сфері при підготовці підручників, посібників, навчально-методичного забезпечення дисциплін. Маючи високу зацікавленість у підвищені обізнаності в даному питанні, 15 вересня 2021 року викладачі кафедри економіки взяли участь у вебінарі «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів», організованому компанією Unicheck Україна та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.
Спікери заходу розглянули юридичні та нормативні рекомендації, які допомагатимуть створювати якісні програми й навчально-методичні матеріали, що будуть відповідати вимогам сьогодення та принципам академічної доброчесності.
Олена Єременко, заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, розглянула найважливіші аспекти дотримання академічної доброчесності у процесі підготовки та користування навчально-методичними матеріалами в контексті врахування інтересів здобувачів вищої освіти.
Іван Назаров, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, висвітлив нормативно-правові особливості дотримання академічної доброчесності під час підготовки навчально-методичних матеріалів та розʼяснив роль Національного агентства у формуванні простору академічної доброчесності й реагування на її порушення.
Андрій Сідляренко, експерт з академічної доброчесності, комерційний директор Unicheck Україна, ознайомив з деталями використання програмних продуктів для забезпечення академічної доброчесності навчально-методичних матеріалів.
Людмила Смолій, доцент кафедри економіки