Бінарна лекція з курсу «Національна економіка»
Сучасна підготовка кваліфікованого фахівця у сфері економіки неможлива без постійного партнерства роботодавців та науково-педагогічних працівників. Зазначена специфіка враховується в рамках реалізації освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 051 «Економіка». 15 березня 2021 р. доцентом кафедри економіки Ревуцькою А.О. і начальником відділу економічного розвитку і торгівлі Уманської районної державної адміністрації Соломʼяною Т.О., була проведена спільна лекція з дисципліни «Національна економіка» для студентів другого року навчання на тему «Сталий розвиток національної економіки» (Змістовий модуль 2).
Лекція проводилась у форматі бінарної лекції-бесіди, яка передбачає інтерактивну взаємодію учасників. В межах часу, виділеного на проведення заняття, лектори окреслили найважливіші аспекти концепції сталого розвитку та її роль у забезпеченні ефективного розвитку національної економіки України. Алла Олександрівна пояснила сутність та основні принципи сталого розвитку економіки, висвітлила основні аспекти його забезпечення: політико-правовий, економічний, екологічний, соціальний, інформаційний.
Тетяна Олександрівна, спираючись на багаторічний досвід у сфері виконання державних і регіональних програм соціально-економічного розвитку, розкрила практичні засади впровадження концепції сталого розвитку в процесі реалізації державної політики в нашій країні загалом та в Уманському районі зокрема.
Під час лекції-бесіди лектори ставили запитання слухачам, спонукаючи їх до висловлювання своєї позиції з проблем, що обговорювались. В свою чергу, здобувачі мали змогу почути відповіді на хвилюючі їх питання, ділитися своїми міркуваннями з приводу тих чи інших аспектів теми. Завдяки цьому було створено ґрунт для обміну думками між студентами та лекторами.
Застосування інтерактивних методів при проведенні лекцій та залучення стейкхолдерів до спільної участі вже стають звичною практикою в реалізації освітньо-професійної програми. Такий підхід засвідчив свою продуктивність та активно впроваджуватиметься викладачами кафедри економіки і надалі.
Людмила Смолій, гарант ОПП Економіка
першого (бакалаврського) рівня вищої освіти