Науковці кафедри економіки взяли участь у Моніторинговій зустрічі з Національним Еразмус+ офісом

Починаючи з 15 листопада 2020 р., Уманський НУС є співвиконавцем проекту Еразмус+ КА2 «Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation [ClimEd]», 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP – «Навчання на місцевому, національному та регіональному рівнях з питань кліматичного обслуговування, адаптацій до кліматичних змін та пом’якшення їх впливу». 26 жовтня 2021 р. викладачі кафедри економіки Бурляй А.П., Смолій Л.В., Ревуцька А.О., Пархоменко Л.А., які є одними з співвиконавців проекту, взяли участь  у Моніторинговій зустрічі з Національним Еразмус+ офісом. Метою моніторингу є виявлення позитивних напрацювань проекту, узагальнення належної практики виконання проектів Темпус / Еразмус+ з метою поширення інформації серед основних стейкхолдерів.

Участь у заході узяли представники консорціуму з Університету Гельсінкі, Університету Ровіра і Віргілі, Естонського університету наук про життя, Одеського державного екологічного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету «Львівська політехніка», Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова, Білоцерківського національного аграрного університету, Одеського національного медичного університету. З доповіддю виступив і координатор проекту від Уманського національного університету садівництва, д.геогр. н., професор Сонько С.П. Акцент було зроблено  на ключових результатах виконання проекту, основних проблемах, що виникають при його реалізації.

Серед завдань, які було виконано кафедрою економіки в межах проекту, найбільш важливими стали:

–       участь в проведенні анкетуванні фізичних і юридичних осіб, залежних у своїй діяльності від змін клімату, надання пропозицій щодо змісту анкет;

–       впровадження курсів для різних рівнів освіти у галузі кліматичних послуг та модулів з економіки змін клімату, а саме: внесення курсу «Екологічна економіка» до переліку обов’язкових освітніх компонент освітньої програми третього (доктор філософії) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка та до каталогу елективних дисциплін освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 Агроінженерія;

–       створення окремої сторінки на сайті кафедри економіки, де висвітлюється інформація про проєкт, та заходи, що сприяють поширенню інформації про нього серед громадськості;

–          проведення науково-дискусійного семінару на тему  «Розвиток агропродовольчого виробництва України в умовах кліматичних змін» на кафедрі економіки Уманського НУС;

–         оприлюднення результатів проведення семінару у вигляді збірника матеріалів;

–         участь викладачів кафедри та студентів спеціальності 051 Економіка в  Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми, пріоритетні напрямки та стратегії розвитку України», що проводилась за підтримки проекту ClimEd.

За результатами Моніторингової зустрічі  було вироблено рекомендації щодо змісту та управлінських і фінансових аспектів реалізації проекту, що  дозволить більш чітко окреслити пріоритети та майбутні завдання на шляху до  досягнення мети проекту.

Людмила Смолій, доцент кафедри економіки