Науково-практична конференція на кафедрі економіки об’єднала науковців для пошуку рішень у сфері сталого розвитку економіки

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сталий розвиток економіки: тренди та перспективи», проведення якої було зініційоване  кафедрою економіки Уманського національного університету садівництва в колаборації з українськими та іноземними закладами-партнерами, об’єднала науковців, викладачів, аспірантів і студентів, що підкреслює високий інтерес до теми сталого розвитку в сучасних умовах. Пленарне засідання конференції пройшло в онлайн-форматі.

Конференція розпочалася з вітальних слів. Алла ОСІПОВА, завідувачка кафедри економіки Уманського національного університету садівництва, к.е.н, доцент, привітала учасників і підкреслила важливість подібних наукових заходів для розвитку економіки України, особливо в умовах війни. Вона висловила впевненість, що результати обговорень і досліджень сприятимуть відбудові нашої країни та створенню умов для сталого економічного зростання в післявоєнний період.

Тетяна ЧЕРНИЧКО, завідувачка кафедри фінансів Мукачівського державного університету, д.е.н., професор, у своїй промові акцентувала увагу на необхідності проведення спільних наукових конференцій, що сприяють зміцненню співпраці між університетами та активізують наукову співпрацю. Вона побажала всім учасникам плідної роботи, натхнення та жвавих дискусій, висловивши сподівання на успішне продовження таких ініціатив у майбутньому.

Марина БАЛДЖИ, д.е.н., професор кафедри економічної теорії і економіки підприємства Одеського державного аграрного університету, активно підтримала ініціативу кафедри економіки Уманського національного університету садівництва у проведенні конференції. Вона взяла участь у зустрічі разом із радою студентського самоврядування ОДАУ, що стало яскравим прикладом залучення молоді до наукових обговорень і впровадження нових підходів у навчально-наукову роботу.

Ольга ВЮНИК, к.е.н., професор кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Центральноукраїнського національного технічного університету, відзначила важливість співпраці між закладами вищої освіти та підкреслила значення їхньої географічної розмаїтості. Вона наголосила, що подібні заходи зміцнюють наукові зв’язки між університетами різних регіонів України та сприяють обміну досвідом між викладачами, студентами та науковцями.

На пленарному засіданні виступили науковці з доповідями на актуальні теми. Зокрема, д.е.н., професор кафедри економіки Уманського національного університету садівництва Руслан МУДРАК у своїй доповіді «Актуальні проблеми реалізації стратегії сталого розвитку в аграрному секторі економіки України» акцентував увагу на викликах і можливостях розвитку аграрної галузі в умовах війни та післявоєнного відновлення.

Зоя НЕПОЧАТЕНКО, викладач кафедри економіки Уманського національного університету садівництва, виступила з дослідженням на тему «Соціально-економічні наслідки старіння населення для економіки України», яке пролунало англійською мовою. Ця тема є надзвичайно важливою, оскільки вона охоплює виклики та можливості, пов'язані з демографічними змінами, які суттєво впливають на економічний розвиток країни. У своїй доповіді викладач наголосила на необхідності формування ефективних державних стратегій для мінімізації негативних наслідків старіння населення та стимулювання сталого економічного зростання в майбутньому.

Ольга ВЮНИК, к.е.н., професор кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Центральноукраїнського національного технічного університету, розкрила тему «Пріоритети відновлення і забезпечення сталого розвитку вітчизняної економіки», висвітливши основні напрямки економічного відновлення України. Її дослідження викликало широку підтримку серед учасників конференції, які погодилися з важливістю обговорених пріоритетів і наголосили на актуальності запропонованих підходів для відбудови економіки України в умовах сучасних викликів.

Валентин ДЕКАРЧУК, аспірант Уманського національного університету садівництва, презентував доповідь на тему «Державне регулювання та дерегуляція агропродовольчого виробництва в Україні: пошук оптимальної моделі для розвитку агропродовольчого сектору в умовах євроінтеграції». У своєму виступі він детально розкрив важливість збалансованого підходу до регулювання і дерегуляції, що є критичним для стабільного розвитку аграрного сектору – однієї з ключових галузей української економіки. Важливою складовою доповіді стало пояснення того, як ці процеси можуть вплинути на успішну інтеграцію України в європейські ринки, що підкреслює актуальність і практичну цінність даного дослідження.

Наталія ЦИМБАЛ, студентка Одеського державного аграрного університету, представила роботу на тему «Податковий менеджмент України в умовах воєнного стану». Ця тема має виняткове значення, оскільки в умовах війни податкове регулювання відіграє ключову роль не лише в забезпеченні бюджетних надходжень, але й у підтримці економічної стабільності. Виступ Наталії підкреслив важливість адаптації податкових механізмів до нових реалій, що робить дослідження особливо актуальним для розвитку економічної політики.

Завдяки активній участі молодих науковців і студентів, конференція стала платформою для обміну ідеями та новими поглядами на вирішення сучасних економічних проблем.

Кафедра економіки Уманського національного університету садівництва щиро дякує всім співорганізаторам – Мукачівському державному університету, Одеському національному технологічному університету, Одеському державному аграрному університету та Центральноукраїнському національному технічному університету, Zentrum Ukrainischer Forscher: innen (Vienna/Austria) – за підтримку в проведенні заходу, а також всім учасникам за їхній внесок у наукові обговорення.

Впевнені, що результати цієї конференції стануть поштовхом до нових наукових здобутків і спільних проєктів у майбутньому.