Впроваджуючи теорію в дію: спільна лекція для студентів-економістів

Як чудовий прояв академічної синергії, кафедра економіки Уманського національного університету садівництва нещодавно організувала спільну лекцію з дисципліни «Державне регулювання економіки» на тему «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 051 Економіка.

Лекторами виступили  Алла ОСІПОВА, доцент кафедри, та Валентина МОВЧАНЮК, керівник відділу агропромислового розвитку, екології та взаємодії з органами місцевого самоврядування Уманської районної державної адміністрації.

Лекція стала яскравим прикладом прагнення до академічної досконалості та практичної значущості, якими дорожить Уманський національний університет садівництва.

Дисципліна «Державне регулювання економіки» є ключовою у формуванні майбутніх економістів нашої держави. Вона дає студентам всебічне розуміння ролі держави в економічній діяльності та політики, яка її регулює. Одним із важливих аспектів цієї дисципліни є розуміння динаміки децентралізації та її впливу на розвиток сільських територій.

Спільна лекція мала на меті подолати розрив між академічною теорією та практичним застосуванням, дати реальне уявлення про те, як децентралізація вплинула на розвиток сільських територій, що є надзвичайно важливим у нинішньому економічному та політичному ландшафті нашої країни.

Валентина МОВЧАНЮК, маючи великий досвід роботи в органах місцевого самоврядування, надала неоціненну інформацію про виклики та можливості, пов’язані з децентралізацією в сільській місцевості. Її презентація прояснила роль органів місцевого самоврядування у впровадженні політики, спрямованої на відродження сільських громад, стимулювання економічного зростання та покращення якості життя.

Завдяки даній спільній лекції студенти мали можливість побачити динамічну взаємодію між академічною строгістю та практичним досвідом. Це не лише розширило їхній кругозір, але й надихнуло критично і творчо мислити про економічні виклики, що стоять перед нашою країною, особливо в сільській місцевості.

Співпраця між академічною спільнотою та стейкголдерами є прикладом прагнення запропонувати студентам цілісний досвід навчання. Поєднуючи академічну науку та практичне управління, ми готуємо наших студентів до того, щоб вони стали лідерами в галузі економіки, здатними вирішувати складні економічні виклики сьогодення.

Алла ОСІПОВА, к.е.н., доцент