+38 (04744) 3-22-26
Меню

Інноваційний підхід до оптимізації галузевої структури виробництва

Назва наукового результату

Інноваційний підхід до оптимізації галузевої структури виробництва в контексті раціонального розподілу ресурсів між видами продукції з урахуванням рівня рентабельності та окупності

Керівник НДР

Смолій Л.В.

Відповідальний виконавець

Костюк В.С.

Звіт про НДР

Наукове обґрунтування удосконалення галузевої структури виробництва продукції ФОП Мусієнко А.А., м. Умань Черкаської області. Звіт про НДР. (заключний) Умань: УНУС. 2023. 31 с. 10 табл. 3 рис.

Резюме наукового результату

Розроблений інноваційний підхід до оптимізації галузевої структури виробництва містить  алгоритм розподілу ресурсів між виробничими напрямами, який базується на аналізі прибутковості кожного виду продукції. Підхід передбачає аналіз та реорганізацію структури виробництва продукції, спрямований на досягнення економічної та екологічної стійкості підприємств, створення їх оптимальної виробничої структури, орієнтованої на довгострокову рентабельність і продуктивність.

Удосконалення виробничо-галузевої структури виробництва ФОП Мусієнко А.А. проведено з використанням оптимізаційної моделі, яка передбачає визначення площ посівів сільськогосподарських культур, а також інших значущих факторів. Економіко-математична модель дозволяє врахувати різноманітні умови та зв’язки між споживанням ресурсів і результатами виробництва, дає змогу збалансувати виробництво для забезпечення раціонального використання наявних ресурсів. Цільовою функцією визначено максимізацію прибутку від реалізації товарної продукції за рахунок удосконалення галузевої структури виробництва.

Порівнюючи структуру посівних площ за оптимальним планом з фактичною за 2023 рік, зроблено висновок, що ФОП Мусієнко А.А. найбільш затребуваними вважає вирощування кукурудзи на зерно, ріпаку, соняшнику. Для збільшення виручки від реалізації продукції підприємству рекомендовано збільшити площі посівів пшениці, ячменю, проса та сої.

За рахунок реалізації розроблених пропозицій щодо удосконалення  галузевої структури виробництва діяльності ФОП Мусієнко А.А. прогнозний прибуток за 2025 р. має перевищити показник 2023 р. на 365,4 тис. грн. Темпи зростання виручки від реалізації випереджають темпи зростання загальних витрат. Відповідно, очікується, що рівень рентабельності зросте на 5,6 відсоткових пунктів і досягне 7,2% до 2025 р.

Дата виконання

2023 р.

№ та назва державної програми наукових досліджень, в межах якої розроблено науковий результат

0121U112522 «Концептуальні засади та механізми сталого розвитку України»

Останні новини

Фоторобота кафедри економіки – серед переможців фотоконкурсу «Гарна, як писанка»Читати повністю

Фоторобота кафедри економіки – серед переможців фотоконкурсу «Гарна, як писанка»

Фоторобота кафедри економіки «Барви Воскресіння» здобула ІІ місце у номінації «Великодня композиція»

Читати повністю

Кафедра економіки на благодійному ярмарку «Великодні дива»Читати повністю

Кафедра економіки на благодійному ярмарку «Великодні дива»

Кафедра економіки долучилася до благодійного ярмарку «Великодні дива»

Читати повністю

Віртуальна екскурсія «Історія грошового обігу в Україні» для студентів-економістівЧитати повністю

Віртуальна екскурсія «Історія грошового обігу в Україні» для студентів-економістів

Студенти-економісти відвідали віртуальну екскурсію «Історія грошового обігу в Україні»

Читати повністю

Світові тренди у торгівлі стали темою відкритого заняття зі студентамиЧитати повністю

Світові тренди у торгівлі стали темою відкритого заняття зі студентами

Студенти-економісти долучилися до обговорення економічних процесів у сфері міжнародної торгівлі під час відкритої лекції

Читати повністю

Всі новини