+38 (04744) 3-22-26
Меню

Система управління прибутковістю підприємств

Назва наукового результату

Система управління прибутковістю підприємств, орієнтована на підвищення фінансових показників через оптимізацію собівартості продукції, аналіз ключових фінансових параметрів і виявлення резервів для збільшення прибутку

Керівник НДР

Мудрак Р.П.

Відповідальні виконавці

Бурляй А.П.,Смолій Л.В., Ревуцька А.О.,  Пархоменко Л.А., Осіпова А.А.

Звіт про НДР

Наукове обґрунтування напрямів підвищення результативності господарської діяльності ТОВ «Агроорг»   Корецького району Рівненської області.  Звіт про НДР за 2021 р. (заключний)/ Умань: Уманський НУС.  2021. 34 с. 11 табл.  3 рис.

Резюме наукового результату

Система управління прибутковістю підприємств включає рекомендації із задіяння резервів збільшення прибутку підприємств шляхом аналізу витрат, собівартості продукції та оптимізації виробничих процесів з метою досягнення рівня окупності витрат на виробництво всієї продукції; прогнозування доходів і витрат для забезпечення стійкості фінансових результатів; враховує шляхи підвищення рентабельності за рахунок зменшення собівартості продукції з низькою окупністю.

За результатами проведених досліджень розроблено рекомендації щодо покращення результатів діяльності підприємства, що передбачають реалізацію заходів із задіяння резервів збільшення прибутку шляхом оптимізації обсягу виробництва і витрат. Маржинальний аналіз чутливості прибутку до зміни співвідношення змінних і постійних витрат та обсягу реалізації дозволив виявити, що при ситуації, коли підприємство збільшить виручку від реалізації на 10%, валова маржа становитиме 6819,4 тис. грн і прибуток зросте до  5437 тис. грн. Точка беззбитковості зменшиться на 357,5 тис.  грн.

Встановлено, що  основні заходи щодо підвищення результативності діяльності підприємства мають базуватись на збільшенні обсягу виробництва продукції з високим рівнем окупності витрат та зниження собівартості продукції з низьким рівнем їх окупності.  Негативний вплив на рівень окупності витрат справила висока собівартість продукції тваринництва, позитивний – виробництво соняшнику  і кукурудзи. Рекомендовано  розвивати виробництво останніх видів продукції, оскільки за рахунок збільшення обсягу їх виробництва можна без зниження собівартості продукції інших культур  забезпечити рівень окупності витрат на виробництво всієї продукції рослинництва у межах 103 – 105%.

Дата виконання

2021 р.

№ та назва державної програми наукових досліджень, в межах якої розроблено науковий результат

0121U112522 «Концептуальні засади та механізми сталого розвитку України»

Останні новини

Синергія освіти та бізнесу: підготовка фахівців у сфері бізнес-економікиЧитати повністю

Синергія освіти та бізнесу: підготовка фахівців у сфері бізнес-економіки

Стейкхолдер-роботодавець поділився зі здобувачами вищої освіти досвідом ведення бізнесу в умовах підвищених ризиків

Читати повністю

Засідання студентського наукового гуртка «Школа успішного бізнесу»Читати повністю

Засідання студентського наукового гуртка «Школа успішного бізнесу»

Студенти зібралися на чергове засідання наукового гуртка «Школа успішного бізнесу»

Читати повністю

Здобувачі та викладачі кафедри економіки отримали практичні рекомендації щодо написання грантових заявокЧитати повністю

Здобувачі та викладачі кафедри економіки отримали практичні рекомендації щодо написання грантових заявок

Здобувачі та викладачі кафедри економіки долучилися до лекції на тему «Написання успішної грантової заявки» доктора Сюзанни ВІНДОН з Університету штату Пенсильванія (США).

Читати повністю

Виховна година до Дня українського добровольцяЧитати повністю

Виховна година до Дня українського добровольця

На кафедрі економіки проведено виховну годину, присвячену Дню українського добровольця

Читати повністю

Всі новини