+38 (04744) 3-22-26
Меню

Система управління прибутковістю підприємств

Назва наукового результату

Система управління прибутковістю підприємств, орієнтована на підвищення фінансових показників через оптимізацію собівартості продукції, аналіз ключових фінансових параметрів і виявлення резервів для збільшення прибутку

Керівник НДР

Мудрак Р.П.

Відповідальні виконавці

Бурляй А.П.,Смолій Л.В., Ревуцька А.О.,  Пархоменко Л.А., Осіпова А.А.

Звіт про НДР

Наукове обґрунтування напрямів підвищення результативності господарської діяльності ТОВ «Агроорг»   Корецького району Рівненської області.  Звіт про НДР за 2021 р. (заключний)/ Умань: Уманський НУС.  2021. 34 с. 11 табл.  3 рис.

Резюме наукового результату

Система управління прибутковістю підприємств включає рекомендації із задіяння резервів збільшення прибутку підприємств шляхом аналізу витрат, собівартості продукції та оптимізації виробничих процесів з метою досягнення рівня окупності витрат на виробництво всієї продукції; прогнозування доходів і витрат для забезпечення стійкості фінансових результатів; враховує шляхи підвищення рентабельності за рахунок зменшення собівартості продукції з низькою окупністю.

За результатами проведених досліджень розроблено рекомендації щодо покращення результатів діяльності підприємства, що передбачають реалізацію заходів із задіяння резервів збільшення прибутку шляхом оптимізації обсягу виробництва і витрат. Маржинальний аналіз чутливості прибутку до зміни співвідношення змінних і постійних витрат та обсягу реалізації дозволив виявити, що при ситуації, коли підприємство збільшить виручку від реалізації на 10%, валова маржа становитиме 6819,4 тис. грн і прибуток зросте до  5437 тис. грн. Точка беззбитковості зменшиться на 357,5 тис.  грн.

Встановлено, що  основні заходи щодо підвищення результативності діяльності підприємства мають базуватись на збільшенні обсягу виробництва продукції з високим рівнем окупності витрат та зниження собівартості продукції з низьким рівнем їх окупності.  Негативний вплив на рівень окупності витрат справила висока собівартість продукції тваринництва, позитивний – виробництво соняшнику  і кукурудзи. Рекомендовано  розвивати виробництво останніх видів продукції, оскільки за рахунок збільшення обсягу їх виробництва можна без зниження собівартості продукції інших культур  забезпечити рівень окупності витрат на виробництво всієї продукції рослинництва у межах 103 – 105%.

Дата виконання

2021 р.

№ та назва державної програми наукових досліджень, в межах якої розроблено науковий результат

0121U112522 «Концептуальні засади та механізми сталого розвитку України»

Останні новини

Аспіранти кафедри економіки УНУС взяли участь у круглому століЧитати повністю

Аспіранти кафедри економіки УНУС взяли участь у круглому столі

Аспіранти кафедри економіки УНУС взяли участь у круглому столі «Актуальні питання розвитку аграрного сектору України в умовах воєнного стану: виклики та перспективи»

Читати повністю

Пам'ятаємо Героїв Небесної Сотні!Читати повністю

Пам'ятаємо Героїв Небесної Сотні!

Колектив Уманського національного університету садівництва, зокрема представники кафедри економіки, приєднався до загальноуніверситетських заходів із вшанування пам’яті Героїв

Читати повністю

На кафедрі економіки відбулася зустріч з обговорення освітніх програм Читати повністю

На кафедрі економіки відбулася зустріч з обговорення освітніх програм

На кафедрі економіки Уманського національного університету садівництва відбулася робоча зустріч із представниками Одеського державного аграрного університету. Метою зустрічі стало обговорення освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів, а також перспективи академічної мобільності студентів.

Читати повністю

Міжнародний день жінок і дівчат у науці: внесок жінок-економісток у розвиток наукиЧитати повністю

Міжнародний день жінок і дівчат у науці: внесок жінок-економісток у розвиток науки

Кафедра економіки вітає жінок-науковиць, викладачок і студенток, які присвячують себе дослідженням та навчанню у сфері економіки. Ваші знання, креативність та наполегливість є важливими для розвитку науки та освіти. Завдяки вам економічна наука стає більш інклюзивною та орієнтованою на сучасні виклики.

Читати повністю

Всі новини